فیلم های آموزشی نرم افزار ViClips


نرم افزار ویکلیپس ارتقاع یافته ی تمامی نرم افزار های مدیریتی ایست که کاربر با تکرار اطلاعات خرد ، سعی در بخاطرسپاری آن اطلاعات دارد. مثل روشی که در فلش کارت ها استفاده میشود.
با این تفاوت که اطلاعات خرد شما در این نرم افزار ویدئو کلیپ هایی هستند که از روی فیلم های روی هارد شما انتخاب میشوند. انتخاب شدن یعنی اینکه بریده نمیشوند و فایل جدیدی ایجاد نمیشود . بلکه این نرم افزار بخشی از آن فیلم را به شما نشان میدهد گویی کلیپی را مشاهده میکنید به طوری که ویدئو کلیپ ها  کاملا قابل مدیریت و زمانبندی و تغییر زمان هستند.
این نرم افزار مشابه داخلی و خارجی ندارد . امکان سرچ  بسیار قوی این نرم افزار در کمتر از یک ثانیه ، ده فیلم سینمایی را سرچ میکند و در چند ثانیه  چندین ویدئو کلیپ برای شما لیست میکند که حاوی عبارت سرچ شده است . این یعنی دیدن یک اصطلاح  در سناریوهای مختلف با بازیگران متفاوت.   که علاوه بر تقویت مهارت شنیداری باعث میشود شما در شرایط مـشابه ناخوداگاه آن عبارت را بر زبان بیاورید. مثل یک کودک چهار ساله که گرامر نمیداند ولی درست صحبت می کند .
شما چقدر از خواندن کتاب لذت میبرید؟ چند دقیقه میتوانید  بدون اینکه حواستان پرت شود به یک فایل صوتی گوش بدهید؟
 فیلم تحرک  دارد و باعث میشود ذهن شما جایی نرود . فیلم هیجان دارد. برای اینکه بفهمید چه شده خوب گوش میدهید و اگر متوجه نشدید زیرنویس را میخوانید که  میشود همان کتاب خواندن و فایل صوتی گوش دادن  اما با تمرکز.
 خوب نیازی نیست که بگم با این روش شما در انتخاب فیلم  و زبان هیچ محدودیتی ندارید. این یعنی یادگیری همه ی زبان ها با ویدئو کلیپ در یک نرم افزار.
سه کلمه ی مهم که باید کاملا آنها را بفهمید : 1_ دک  2_ کارت  3_ ویدئو کلیپ
1_دک: برای بسته بندی کارت ها استفاده میشود. مثلا کارت هایی که برای یادگیری اصطلاحات خیابانی ساخته شده اند میتواند در دک Slang قرار بگیرند .
2_کارت: حاوی عبارت یا کلمه  ی خاصی است. مثلا اگر عبارت what are you doing here رو سرچ کنید و ویدتو کلیپی رو به اون اضافه کنید کارتی با همین نام ایجاد میشود.
3_ویدئو کلیپ: کارت ها حاوی ویدئو کلیپ ها هستند  ویدئو کلیپ ها  ، مدت زمان کمی دارند  و هدف آنها یاددادن یک عبارت است.
برای شروع به سرچ کردن  ابتدا باید فولدری رو به برنامه معرفی کنید که حاوی فیلم ها و زیرنویس های شما است.
ویکلیس از فایل های ویدئویی  MP4 , MKV , WAV , AVI , FLV , MOV , WMV  و زیرنویس SRT  پشتیبانی میکند.
خوب است که فیلم ها و زیرنویس های خود را در فولدری قرار دهید که دیگر فایلهای بی مربوط (عکس و تکست وپی دی اف)  نداشته باشد . این سرعت سرچ را بالا میبرد.
و برای اینکه نرم افزار تشخیص دهد چه زیرنویسی متعلق به چه فیلمی هست باید نام آنها یکی باشد. مثلا rio.mkv  و rio.srt  و هردو داخل یک فولدر باشند  .  و نام فولدر ها و فایل ها انگلیسی باشد.  به همین دلیل توصیه میشود یک فولدر بسازید  در ریشه ی یکی از درایوها . مثلا فولدر ViClips Videos را در درایو D بسازید .
البته نگران نباشید با معرفی کردن یک فولدر به برنامه  ،  ویکلیپس اعلام میکند چند فیلم ویدئویی یافته که زیرنویس دارد و چند فیلم یافته که زیرنویسشان را نمیتواند بیابد.
و به شما در این کار کمک میکند تا بتوانید مشکلات احتمالی را برطرف کنید.
پس از سرچ و اضافه کردن کلیپ ها  به کارت هایتان  قادر به مرور آن ها هستید . میتوانید کلیپ های  موجود در یک کارت را ببینید  سپس تصمیم میگیرید چه زمانی این کارت را مرور کنید و با استفاده از سیستم زمانبندی موجود کارت ها را برای مرور مجدد به تعویق می اندازید.
نکته ی بسیار بسیار مهم این است که زنجیر سمت راست پایین صفحه اسباب بازی نیست! که روش کلیک کنی و بخندی!
اگر این زنجیر پیوسته باشد  کل کارت  برای مرور انتقال پیدا میکند  خواه همه ی کلیپ های موجود در آن کارت را دیده باشید خواه ندیده باشید.
اگر زنجیر گسسته باشد تنها همان کلیپ که آخرین بار دیده شده انتقال پیدا میکند.
بعضی از فیلم ها  چند زبانه هستند  مثلا هم به زبان انگلیسی میتوانید فیلم هارا ببینید هم فارسی.
نرم افزار ویکلیپس از این دست از فیلم ها هم حمایت میکند . بدینگونه که تمامی کلیپ های ساخته شده از روی این فیلم ها  چند زبانه هستند و شما  با فشردن کلید F12 میتوانید زبان فیلم را تغییر دهید.
و جالب تر اینکه اگر شما یک بار زبان کلیپی را که مثلا  از فیلم rio ساخته شده است را به فارسی عوض کنید از آن پس نرم افزار هر کلیپی که از این فیلم بسازد به شما فارسی نشان میدهد.
پس از مدتی که کلیپ ها را مرور کردید حس میکنید که دیگه یواش یواش عبارت هارو حفظ شدید و ناخوداگاه آونهارو تکرار میکنید.
چقدر خوبه که میتونید صدای خودتون رو ضبط کنید و بعد همراه فیلم گوش بدید تا ببینید چقدر لهجتون ضایع است!  ویکلیپس مچکریم!
نه پس بهتره  که جلوی بقیه ضایع بشیم! 
 خوب گوش میدیم عیب هامونو می فهمیم . و سعی میکنیم بر طرف کنیم  توتنهایی هامون. کسی هم نیست  میتونی راحت  بلند بلند  به خودت بخندی  خ خ خ
توی این بخش امکان سرچ پیشرفته در فیلم ها  و امکان سرچ کلمات متشابه برای 34 زبان هم گفته شده که دیدن فیلم خالی از لطف نیست.
رنگ هر جایی که دوست داری رو عوض کن . کنترل رو بگیر و بعد کلیک راست کن .
 به همین سادگی به همین خوشمزگی  ویکلیپس!
پس از اینکه دک هاتون پر از کارت های قشنگ و ویدئو کلیپ های باحال شد  میتونید از کل دک هاتون یک جا  یا تک تک بک آپ تهیه کنید.
تا بعدا اگه ویندوزتون هم عوض کردید با چند تا کلیک  همه ی اطلاعاتتون برگرده سر جاش . فقط خواهشا جای فیلم هاتونو عوض نکنید  ویکلیپس نرم افزاره ، دیگه حالیش که نیست این درایوتون جا نداشته فیلم هارو نصفشو پاک کردید نصفشم بردید یه درایو دیگه! اگه اینکارو کنید  وقتی که میخواهید کلیپ هاتون رو ببینید  بهتون میگه این فیلمو کجا بردی؟  اگه  فیلم رو بهش معرفی کنی همه ی کلیپ هات زنده میشن.
اگه فیلم هارو پاک کنی کلیپ هات از کار میفتن چون کلیپ ها هیچ حجمی رو اشغال نمیکنن و با فیلم های اصلی کار میکنن .
اگه هم به هر دلیلی گفتی ای کاش یه بک آپ گرفته بودما .  امید وار باش   چون ویکلیپس با هر بار بسته شدن یه بکاپ خودکار میگره ، کافیه به پوشه ی داکیومنتت بری  اونجا یه فولدر هست به نام ViClips و اونجا به تعداد پروفایل هات پوشه وجود داره. وارد پروفایل خودت که میشی احتمالا چند تایی بکاپ میبینی . ویکلیپس ده بار اخری که نرم افزار رو بستی بکاپ گرفته  هرچی شماره ی بکاپ بیشتر باشه بکاپ دیرتر گرفته شده.
شاید براتون پیش امده باشه که تعدادی کلمه یا اصطلاح توی یه فایل تکست داشته باشید و بخواهید اونارو سرچ کنید ببینید توی فیلماتون کلیپ باحالی پیدا میکنید که این اصطلاح توش به کار رفته یا نه.
اگه مثل من راحت طلبید میتونید خیلی راحت این فایل تکست رو به برنامه معرفی کنید و بگید که  اون هارو به یکی از دک هاتون اضافه کنه.
هر کلمه یا عبارت باید جداگانه در یک سطر باشه. به بیان دیگر هر سطر تبدیل میشه به یک کارت.
شاید دلتون بخواد یه سری از کارت هاتون رو جدا کنید بریزید توی یه دک دیگه . یا اصلا پاکشون کنید یا ازشون کپی بگیرید. 
توی manage card این کار رو مثل اب خوردن  انجام بدید.
تا به حال براتون پیش امده که وقتی دارید فیلم نگاه میکنید  یهو یه دیالوگ باحال روح نواز میبینید  دیالوگی که تکونتون میده  یا اصطلاحی که میگی چه جالب بود   و دوست دارید که به خاطرتون بمونه
اره اینجاست که پلیر ویکلیس به کمکتون میاد
کافیه اون قسمت رو انتخاب کنید و به عنوان یه کارت به یکی از دک هاتون اضافه کنید. تا همیشه بتونید  به دیالوگ های ماندگارتون سر بزنید و حالشو ببرید.